MİSYONUMUZ :

Özel Melekler Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri olarak misyonumuz, toplumda farklı özellikler taşıyan bireylere toplum yaşamının gerektirdiği rol ve görevleri yerine getirebilmelerini sağlamak. Toplumla kaynaşmaları için gerekli olan bilgi ve becerileri kazandırmak. Özel eğitim ve rehabilitasyon hizmetlerini eksiksiz karşılayıp, ailelerin yaşadığı psikolojik süreçlerde onlara destek olmak. Özel eğitim ve engelli bireyler konusunda Antalya’da yaşayan tüm insanlarda farkındalık oluşturmak. Ailelerin çocuklarına rehberlik edebilmeleri için gerekli bilgi ve donanımı kazandırmak amacıyla, alanında uzman kişilerle işbirliği içinde seminer ve konferanslar düzenlemektir.

VİZYONUMUZ :

Özel Melekler Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri hizmet binalarında; alanında uzman personeli ile daha iyi hizmet verebilmek için AR-GE birimi oluşturulması ve geliştirilmesini sağlamaktır. Gerek bölgesinde gerek Türkiye ve Avrupa dahilinde kalite ve hizmet politikası ile alanında öncü kurum olma amacı taşımaktır.

HİZMETLERİMİZ :

Kurumlarımız özel eğitim alan mezunu öğretmenleri, psikologları , odyoloji vekonuşma bozuklukları uzmanları, okul öncesi eğitim öğretmenleriyle çalışmaktadır. Eğitimler Özel eğitim uzmanları tarafından; İşitme, konuşma, dil gelişimi, yaygın gelişimsel bozukluklar (otizm, asperger, rett sendromu ) ve zihinsel engelliler eğitimi, özel öğrenme güçlüğü eğitimleri, psikolojik destek, aile eğitimi, günlük yaşam becerileri, atölye çalışmaları olarak bireysel ve grup eğitimi şeklindeverilmektedir. Ayrıca aile eğitim programları, öğrencilere yönelik psikolojik destek çalışmaları, atölye çalışmaları ( mum, resim, müzik, takı tasarımı, ahşap ve cam boyama ), duyu bütünleme terapisi, günlük yaşam becerileri eğitimleri, işitsel ve görsel algı eğitimleri gibi faaliyetler de yürütülmektedir. “Eğitimimiz; evden alırken başlar, eve bırakılıncaya kadar devam eder “ mantığıyla öğrencilerimize ücretsiz servis hizmeti sunmaktayız. Okulumuzdaki eğitim hizmetlerinin ücretini devlet karşılamaktadır.

 

ATÖLYE VE KURSLARIMIZ :

 1. Takı ve Tasarım Atölyemiz
 2. Resim ve Elişi atölyemiz
 3. Ahşap ve boyama atölyemiz
 4. Mum yapım atölyemiz
 5. Müzik ve ritm atölyemiz
 6. Yüzme çalışmalarımız

 

ETKİNLİKLERİMİZ

 • Düzenli Aile Eğitim Seminerleri
 • Düzenli Personel Eğitim Seminerleri
 • Aile Piknikleri
 • Özel Günler Müsamereleri
 • Çocuklar ve veliler için düzenli aktiviteler